fbpx

O BANKOWOŚCI Z SYLWIĄ WRÓBEL

Profesjonalna, konsekwentna i zawsze uśmiechnięta – to zaledwie trzy spośród niezliczonej ilości zalet Sylwii Wróbel – Lidera placówki Grupy Finansowej ECF w Elblągu. O tym, co jest ważne w sprzedaży produktów bankowych oraz jak istotnym elementem pracy doradcy bankowego jest sumienność, mogą Państwo dowiedzieć się z poniższej rozmowy: 

Sylwio, pracujesz w Grupie Finansowej ECF już 4 lata, jak wygląda Twoja praca?

Sylwia Wróbel: Moja praca polega w głównej mierze na pozyskiwaniu klientów poprzez aktywny telemarketing oraz na spotykaniu się z klientami w celu udzielenia finansowania. Dodatkowo pełnię funkcję Lidera zespołu w placówce – czyli zarządzam zespołem oraz placówką.

Czy w ciągu tych zawodowych lat były sytuacje, które szczególnie Ci zapadły w pamięci?

Sylwia Wróbel: Tak, było ich wiele, wyjątkowo miło wspominam dwie sytuacje. Pierwsza z nich uświadomiła mi jak ważnym elementem w pracy doradcy bankowego jest telemarketing. Sytuacja zaczęła się właściwie na początku mojej przygody z Grupą Finansową ECF. Wykonując telemarketing trafiłam na klienta z którym chciałam się spotkać w celu finansowania. W ciągu 3 lat klient notorycznie przesuwał spotkanie, ale postanowiłam nie odpuszczać. Przez cały ten czas przypominałam się telefonicznie klientowi. Po upływie 3 lat klient bez umówionego spotkania wszedł do placówki i przedstawił się mówiąc: „ Pani Sylwio, tyle razy Pani do mnie konsekwentnie dzwoniła, że musiałem w końcu przyjść”. Ta sytuacja utwierdziła mnie w tym, że telemarketing to jedyna słuszna i skuteczna droga do sukcesu, wtedy uwierzyłam, że to ma sens. Druga sytuacja to otrzymanie wysokiej nagrody w wewnętrznym konkursie za sprzedaż 1 000 000 zł kredytów gotówkowych dla sektora rolniczego w ciągu 2 miesięcy.

Milion złotych ? Chyba można wysunąć tezę, że kredyt dla rolników jest Twoim ulubionym kredytem?

Sylwia Wróbel: Zdecydowanie tak. Od 13 lat temat rolnictwa jest mi bliski ze względu na moich teściów, którzy mają gospodarstwo rolne. Dzięki temu lepiej rozumiem potrzeby rolnika, znam jego problemy i potrafię się do nich odnieść. Dodatkowym atutem jest fakt, że do rolników się często przyjeżdża w celu przygotowania dokumentów, a to niewątpliwie przyjemna sytuacja, ponieważ Ci ludzie są zawsze życzliwi i szczerzy. Tak naprawdę mogłabym obsługiwać tylko sektor rolniczy.

Czy wspomniany kredyt dla rolnika wymaga wielu dokumentów i czasu, żeby go uzyskać?

Sylwia Wróbel: W moim odczuciu dokumentów nie jest dużo. Plusem jest to, że przeważnie rolnik wie jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku o kredyt i oprócz dokumentów z gminy oraz KRUSu na żadne inne dokumenty się nie czeka. Zatem finansowanie dla rolnika można zrealizować w zaledwie 2-3 dni. Osobiście przeprowadzam transakcję z klientem od początku do samego końca. To czysta przyjemność.

Czy poza kredytami dla rolników zajmujesz się doradztwem dla innych branż?

Sylwia Wróbel: Oczywiście! Nie boje się żadnych wyzwań. Kredyty indywidualne, kredyty dla emerytów i rencistów, kredyty firmowe dla przedsiębiorcy rozliczający się w formie KPIR, ryczałtu i KP, profesjonaliści, sektor prawników, lekarzy… Wszystkie te kredyty są do uzyskania w ciągu jednego dnia na oświadczenie.

Mija czas, a po Tobie nadal widać duży zapał i energię, co Cię motywuje?

Sylwia Wróbel: Lubię pomagać swoim klientom, dowartościowuje mnie to i tym samym motywuje do dalszej pracy. Kiedy moje spotkanie z klientem staje się owocne, czyli jest finansowanie, to jest to cudowne uczucie i docenienie moich starań. Zwykłe, proste dziękuję wywołuje uśmiech na mojej twarzy i daje mi energię do życia i pracy. Lubię widzieć uśmiechniętych ludzi.

Praca w ECF spełnia Twoje oczekiwania?

Sylwia Wróbel: Tak, praca w tej firmie spełnia moje oczekiwania. Rozwijam się każdego dnia i mimo, że pracuje w miarę długo w branży finansowej to widzę, że dużo rzeczy jeszcze muszę się nauczyć. Pod względem finansowym jestem dobrze wynagradzana dzięki realizacji planów sprzedażowych. Poza tym, ważna jest atmosfera, która panuje tutaj w firmie – mam na myśli zdrowe podejście pracodawcy do pracownika, nigdy nie ma problemów z urlopami, a przede wszystkim każdy się szanuje i sobie pomaga.

Jakie wskazówki przekazałabyś młodym osobom, które zaczynają swoją karierę i stawiają pierwsze kroki w finansach?

Sylwia Wróbel: Zasugerowałabym żeby na początku bardzo dużo się uczyć, nie tylko w pracy ale też w domu. Kiedy zaczynałam pracę w finansach przez pierwszych 6 miesięcy czytałam do poduszki rezygnując z innych książek. Jak ma się wiedze i połączy się to ze swoją naturalną osobowością, to sukces jest gwarantowany. Trzeba pamiętać o zasadzie „jeden zadowolony klient to pięciu następnych”. Takie podejście spowoduje, że nie będziesz narzekać na brak zajęć w pracy.

Dziękuję za rozmowę

jQuery(".breadcrumbs_item.cat_post a").prop("href","#");